0

Birkaç gün sonra yeni bir güne gireceğiz ve haftanın son gününe gireceğiz. Bu hafta benim için çok yorucu geçti. Çünkü derslerin online eğitim olarak başladı. Sabahın erken saatlerinde kalkıp derse gitmek zorundayım. Bu yüzden hafta sonunu iple çekiyordum ama yarın hafta sonunun son günü olduğunu hatırlayınca içim burkuldu. Yaz tatilinde bir an önce okullar açılsın da yeni derslere başlayalım diye düşünürdüm ama şimdiden yaz tatilini özledim. Gün içerisinde hiçbir şey yapmadığım günlere geri dönmek istiyorum. Online derslerde devam zorunluluğu var ve bu yüzden de tüm derslere girmek zorundayız.

İnternet ortamında yapılan bir derse herkesin katılmasını zorunlu tutmak, bana göre çok adaletsiz bir sistem. Çünkü her öğrenci aynı imkanına sahip değil. Kimisinin derse girecek internet ya da teknolojik cihazı yok. Kimisi de internet olmasına rağmen bulunduğu yer nedeniyle bağlantısında sıkıntı çekiyor olabilir. Böyle bir karar alırken bu tür sorunlara sahip öğrencileri de düşünmeleri gerekirdi. Ben geçen dönem dersler canlı olmasa da internet üzerinden dersleri takip edebilmek için eve kablosuz internet aldım. Bunun yanında derslerde işime yarar umuduyla uygun fiyatlı bir bilgisayar da satın aldım.

Ama birkaç ay kullandıktan sonra bilgisayarımın camı kırıldı ve bunun sebebini bir türlü çözemedim. Bilgisayarın tamir ücreti de pahalı olduğundan camı yaptıramadım. Şimdi camı kırık bir şekilde bilgisayarı kullanıyorum. Ekranı fazla oynamadığım sürece benim için bir sıkıntı yok aslında ama bilgisayarı aldığım için açıkçası pişmanım. Onun yerine güzel bir tablet ya da üstüne biraz daha para verip daha donanımlı ve kaliteli bir bilgisayar alabilirdim ama sağlık olsun. Bilgisayarımın camı daha fazla kırılmasın diye ekranı komple bantladım. Bunun Nasıl bir yararı olur bilmiyorum ama umarım camı korur.

Açıkçası verdiğim paranın boşa gitmesini istemiyorum. Eğer kırılacağını bilseydim o parayla başka şeyler yapabilirdim. Bilgisayara alırken biraz acele ettim. Bu yüzden de piyasadaki bilgisayarlara pek bakamadım. Bir arkadaşıma bana yardımcı olmasını söyledim. O da bana şu an kullandığım bilgisayarı önerdi. Ben de ona güvenip aldım. Bilgisayarlardan o kadar anlamıyorum açıkçası ve bu benim ilk bilgisayar alışımdı. Bu yüzden epey heyecanlıydım. Daha önce yalnızca bana ait bilgisayarım olmamıştı.

Bu yüzden de ilk deneyimin tecrübesizliği diyorum buna. Gelecekte teknolojik ürün alırken daha dikkatli ve daha araştırmacı olacağım. Aslında ben Çok aceleci bir insan. Bir şey istiyorsan o şeyin hemen olmasını isterim. Mesela bir şeyler sipariş edeceksem siparişimin hemen elimde olmasını isterim. Bu yüzden bir kargom gecikirse her gün kargo firmasına arar ya da mail atarım. Bu aceleci özelliğim, hayatımın birçok alanında var. Bu nedenle bundan bir an önce vazgeçmeliyim. Çünkü hayatına iyi yönde etkilemiyor.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir